Adrenalin, Relax, Zábava.....To je vodácká půjčovna lodí RIKOSPORT

Sázava

Sázava nemá klasický pramen, avšak vzniká jako výtok z rybníka Velké Dářko. Je dlouhá 225 kilometrů a poté co smočí břehy v krajích Vysočina a Středočeském se v Davli vlije do Vltavy.

Sázava

Budeme-li mluvit o středním úseku řeky, rozhodně se nejedná o vodácky nejatraktivnější vodu. Zde je spíše klidná a svou hodnotu má spíše ve své kráse a romantice, kterou pochopí snad jen trampové a vodáci, i když pro některé je Sázava právě tady ta nejpřitažlivější. Rychlejší peřeje má Sázava na svém horním toku, zejména na Stvořidlech a na dolním toku na úseku z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Úsek z týnce do Pikovic je navíc nově upraven tak, že je možno ho splout i za nižších vodních stavů.

Sázava

Ze zajímavých zastávek při sjíždění Sázavy stojí za zmínku především Ledeč nad Sázavou, Český Šternberk, město Sázava či restaurační pivovar v Kácově.

Sázava

Jako nejčastější startovní destinace jsou z vodáckého pohledu na Sázavě vybírány Stvořidla, Ledeč nad Sázavou, Zruč nad Sázavou, Kácov, Český Šternberk, Rataje, Zlenice nebo Týnec nad Sázavou.

Sázava

Předpověď počasí pro Sázavu

Meteoradar